پیشبند نوزاد

baby bib

در سایت فیلود می تونین پیشبند با طرح های مختلف همراه با الگو را مشاهده نمایید.پیشبندهای ساده اغلب طرحی بیضی‌ شکل دارند و دور گردن کودک بسته می‌شوند. این پیشبندها در سایزهای مختلف موجود هستند. بعضی از آن ها بلندتر بوده و بخش بیشتری از لباس کودک یا نوزاد را پوشش می‌دهند.

پیشبند نوزاد یکی از انواع وسایل ضروروی در سیسمونی نوزاد می باشد البته ضرورت استفاده از پیشبند را بیشتر مادری درک می کند که نوزادش به رفلاکس معده دچار است که در این صورت پیشبند جز جدایی ناپذیر از یک مادر با فرزندی رفلاکسی خواهد بود و این روند تا زمانی که نوزاد شروع به خوردن غذاهای کمکی کند ادامه خواهد یافت.

امروزه پیشبندهای نوزاد در انواع طرح‌های مختلف، سایزها، جنس‌ها با کارایی‌های متفاوت در بازار موجود هستند

پیشبندهای ساده:

.در حالی که بعضی دیگر کوتاه‌تر هستند و بیشتر هنگام شیر خوردن یا مصرف مایعات و سوپ به کار می‌روند. پیشبندهای ساده معمولاً قیمت کمتری دارند. این پیشبندها معمولاً در بسته‌بندی‌های چند عددی به فروش می‌رسند.

این پیشبندها معمولاً در بسته‌بندی‌های چند عددی به فروش می‌رسند.

 پیشبند آستین‌دار:

پیشبند آستین‌ بلند علاوه بر پوشش دادن دست‌ها، کل بدن کودک تا روی پاهای او را می‌پوشاند، و خیال شما را بابت اینکه کودک شما خودش را کثیف کند راحت تر می شود، و حتی به صرفه تر نیز هستند زیرا کل بدن کودک را پوشش می دهد.همچنین می‌توان از آنها در زمان بازی با رنگ استفاده کرد. این پیشبندها اغلب از پشت بدن باز و بسته می‌شوند. درنتیجه می‌توان با خیال راحت آنها را از کودک جدا و تمیز کرد. لازم به ذکر است که بعضی از پیشبندهای آستین‌دار طول کمتری داشته و فقط بالاتنه نوزاد یا کودک را پوشش می‌دهند

 پیشبند یکبار‌ مصرف :

پیشبند نوزاد یک بار مصرف برای مادرانی مناسب است که از فرصت کمی برای شستشو دارند. این پیشبندها برای سفر و یا فعالیت‌های تفریحی مثل کمپینگ و رفتن به پارک نیز بسیار کاربرد دارند.

پیشبند یکبار مصرف معمولاً از جنس کاغذ با رویه ضد آب است و در بسته‌بندی‌های چند عددی به فروش می‌رسد. وزن آن نیز بسیار سبک و حملش آسان است.

پیشبند لبه‌دار یا جیب‌دار:

این پیشبندها در بخش پایینی خود دارای لبه یا جیب هستند و از افتادن غذا بر روی زمین جلوگیری می‌کنند، بنابراین بیشتر برای مادرانی مناسب هستند که نسبت به تمیزی خانه خود نگرانی دارند. همچنین می‌توان از آنها برای غذا خوردن در مهمانی‌ها و وسایل نقلیه مثل هواپیما و اتومبیل استفاده کرد و کثیف شدن محیط اطراف را به حداقل رساند.

پیشبند شیرخوری نوزاد

نوزادان در زمان شیر خوردن خیلی اوقات دچار آبریزش شیر از دهان می‌شوند. بعضی از نوزادان نیز بعد از شیر خوردن مقداری از شیر را بالا می‌آورند. پیشبندهای شیرخوری می‌توانند در این مواقع مفید واقع شوند.

این پیشبندها اغلب سایز کوچکی داشته و از جنس نرم و بسیار مرغوب تهیه شده‌اند تا پوست لطیف کودک را دچار حساسیت نکنند.

از آنها می‌توان در شرایط عادی برای تمیز نگه داشتن لباس نوزاد از آب دهان یا بینی نیز استفاده کرد. جنس این پیشبندها به گونه‌ای است که رطوبت را به خوبی جذب خود می‌کند.

پیشبند دستمال گردن کودک:

این پیشبندها طوری طراحی شده‌اند که گویی کودک دستمال گردن به تن دارد. طول این پیشبندها می‌تواند کوتاه یا بلند باشد. پیشبند مدل دستمال گردن به کودک آزادی بیشتری برای حرکت کردن می‌دهد.

این پیشبندها زمان غذاخوردن خیلی مناسب نیستند. بهتر است بیشتر در زمان مهمانی یا مصرف خوراکی‌های کوچک از آن ها استفاده کنید. پیشبندهای دستمال گردنی برای جلوگیری از انتقال آب دهان بر روی لباس نیز به کار می‌روند.

بهتر است قبل از خرید بدانید که بعضی این پیشبندها در مثلث انتهایی خود به دندان‌گیر ژله‌ای نیز مجهز هستند و درد لثه کودک را هنگام دندان درآوردن کاهش می‌دهند.

 پیشبند فانتزی برای نوزاد:

پیشبندهای فانتزی  نظر کودک را به خود جلب کرده و او را به غذاخوردن ترغیب کنند.

این پیشبند در انواع طرح‌ها و شکل‌های مختلف مثل شکل حیوانات در بازار موجود هستند.

برای مثال پیشبندهای نوزاد با طرح حیوانات اغلب از جنس مخمل و پشمی هستند. 

expand_less برگشت به بالا