ساک دستی

shopping bag


یکی از  آلاینده های زیستی کیسه های پلاستیکی است. مواد پلاستیکی بنا به شرایط جوی بیش از نیم میلیون سال طول می کشد تا به صورت کامل بازیافت شده و جذب محیط شوند.
مواد پلاستیکی علاوه بر مواد شیمیایی که در ساختار آن ها به کار رفته باعث آلودگی محیط زیست نیز می شوند. همچنین بسیاری از حیوانات به هنگام جستجوی غذا در طبیعت این مواد را با غذا اشتباه گرفته و عموما باعث مرگ آنها می شود.

استفاده از ساک دستی پارچه ای و کاغذی میتواند از به وجود آوردن آلایانده های زیست محیطی جلوگیری کند

امروزه استفاده از چاپهای مختلف روی ساک های پارچه ای باعث ایجاد رغبت و تمایل افراد برای استفاده بیشتر از ساکهای پارچه ای گردیده. از جمله این چاپها شامل چاپ سابلمیشن هست  و با توجه به اینکه با این مدل چاپ امکان ایجاد طرح های متنوع با هزاران رنگ مختلف روی پارچه فراهم گردیده می بینیم گه تولید کنندگان خوش ذوق طرح های زیبای اسلیمی و کاشی کاری را روی ساک دست ها پیاده کرده و این بر علاقه افراد در استفاد از ساک پارچه ای افزوده . استفاده از تکه دوزی های زیبا یا چاپ های دستی مثل چاپ لینو روی ساک های پارچه ای امروزه بسیار به چشم می خورد.

یکی از عوامل ایجاد انگیزه برای استفاده از ساک های پارچه ای این است که به خاطر دوام بالا و جنس مواد اولیه تا مدت ها هم می توان از این ساک ها استفاده کرد.نکته ی مثبتی که استفاده از این ساک ها به همراه دارد این است که هم خانم ها و هم آقایان و هم کودکان می توانند از این ساک های پارچه ای استفاده کنند.

ساک های پارچه ای از ساک های پلاستیکی و کاغذی مقاوم تر هستند و به راحتی پاره یا سوراخ نمی شوند. به همین دلیل از آن ها می توان مدت های طولانی تری استفاده کرد و هر چند مدت یک بار آن را شست.

expand_less برگشت به بالا