فیلم آموزشی مجسمه سازی با خمیر

Tutorial for sculpting with dough

در این بخش از گالری ایده می توانید فیلم های آموزشی مربوط به ساخت مجسمه های خمیری هست را ببینید . خمیر این مجسمه ها می تواند خمیر هوا خشک ایتالیایی یا خمیرهای پلیمری یا هر خمیر دیگر باشد.

با اين خمير ميشه كارهاي زيبايي خلق كرد شامل زيورآلات، جواهرات بدلي، عروسك تزئيني، پوشش ظروف و ...
خمیرهای پلیمری برای گل سازی و عروسک سازی، ساخت سر قاشقی،ساخت زیورآلات جواهرات بدلي، عروسك تزئيني، پوشش ظروف با خمیر استفاده می شوند . این خمیر  به خمیر های فیمو هم معروف اند که علت آن این است که برای اولین بار شرکت فیمو اقدام به ساخت خمیر پلیمری کرد. خمیرهای پلیمری یا خمیر فیمو دو نوع کلی هستند . خمیرهای پلیمری ای که بعد از ساخت باید حتما در حرارت پخته شوند تا خشک شوند و خمیر های هوا خشک . این نوع خمیر هوا خشک نیست و این خمیرفیمو در بین هنرمندان برای مصرف کاربردی تر هست زیرا این امکان را به هنرمند می دهد که به راحتی با خمیر کار کند و زمان دلخواهی داشته باشد و کار نهایی سبک و مقاوم است و امکان ساخت انواع زیورآلات خمیری و همچنین عروسک خمیری با این نوع خمیر فیمو راحت است.
روش كار:
_دستهاتون، سطح كار و ابزار كارتون بايد كاملا تميز و عاري از گرد و خاك و پرز باشه... همين طور وقتي ميخوايد با رنگ جديدي كار كنيد حواستون باشه كه از رنگ قبلي به دست يا ابزار يا سطح كار نمونده باشه.
 هيچ‌وقت براي نرم كردن خمير از آون يا نور خورشيد استفاده نكنيد كه سفت ميشه... دقيقا به همين دليل موقع خريد دقت كنيد خميري نخريد كه خيلي توي مغازه مونده يا شرايط نگهداريش درست نبوده؛ موقع خريد خيلي آروم سطح خمير رو فشار بديد اگه ديديد ترك به وجود اومد نخريد. خودتون هم دقت كنيد خمير رو جاي خنك نگهداري كنيد و توي ظرف دربسته باشه كه هوا بهش نخوره وگرنه مجبور ميشيد يه ماده ديگه بخريد و با خمير مخلوطش كنيد كه قابل استفاده بشه
_بايد شكل مورد نظر رو به وجود آورد و بعد به مدت نيم ساعت با حرارت 230 درجه فارنهايت يا 110 درجه سانتيگراد پخت تا كاملا سفت بشه. بعد اين مرحله ميشه در صورت لزوم اون رو صيقل داد يا رنگش كرد يا كنارش شكاف يا سوراخ ايجاد كرد تا به سيم يا هر چيز ديگه كه براي كاراييش لازمه وصل بشه؛ هر چند بعضيها ترجيح ميدن قبل پخت سوراخ رو ايجاد كنند.
 نکات ایمنی : برای پخت عروسک خمیری خود هر گز از ماکروویوی که مورد استفاده شماست استفاده نکنید

expand_less برگشت به بالا